Kişiye Özel Varis Çorabı

7 Ağustos 2020, Cuma

Kişiye Özel Varis Çorabı
Kişiye Özel Varis Çorabı

Varis, Latincede kıvrımlı anlamına gelen “varix” kelimesinden türetilmiştir. Bacaklarda toplardamarların düzensiz bir biçimde uzayarak ve bükülerek genişlemesi ve kıvrımlar oluşturması varis olarak adlandırılmaktadır.

Varis çorapları ayak bileğinde güçlü basıncın uygulandığı, yukarı çıkıldıkça basıncın azaldığı giysilerdir. En güçlü basıncın ayak bileğine uygulanması ve bu basıncın standarda uygun şekilde yukarı çıkıldıkça dereceli olarak azalması bacak kaslarının mekanik fonksiyonlarını doğal bir şekilde yerine getirmesine ve kanın geriye dönüşüne yardımcı olmaktadır.

Neden Kişiye Özel Varis Çorabı:

Varis çorapları standartlara bağlı olarak üretilmektedir. Ancak her insanın kendisine özel bir anatomisi vardır. Araştırmalara göre varis çorabı kullanıcılarının %20’si standart beden ölçülerine anatomik açıdan uygun değildir. Varis çorabından fayda sağlayabilmenin en önemli noktası uygun bedenli ürünü kullanmaktır. Standart bedenli varis çoraplarını kullanamayan kişiler bir profesyonele danışmak suretiyle bilgi alarak kendi anatomisine uygun ölçülerde üretilmiş kişiye özel varis çorabı kullanmalıdır.

Kişiye Özel Varis Çorabının faydaları:

Bacağınıza uygun üretilen size özel varis çorabı sayesinde kompresyon doğru noktalara doğru derecelerde verildiği için maksimum verim sağlar.

Kişiye Özel Varis Çorabı kimler için gereklidir

Bacak ölçüleriniz standart bacak ölçüm grafiğine uymuyor ise, bacak çevresi standartların dışında geniş-dar veya uzun-kısa ise, sağ ve sol bacak çevresi arasında önemli fark var ise, bacak uzunluğu ve çevre ölçüleri birbiriyle uyumlu değil ise kişiye özel varis çorabı kullanmanız yerinde olacaktır.

Kişiye Özel Varis Çorabı için ölçü nasıl alınır:
Alınması gereken çevre ve uzunluk ölçüleri çorabın modeline göre (diz altı, diz üstü, külotlu) değişkenlik gösterir. Her basınç noktası için ayrı ayrı ölçüm yapılmalıdır. Bayimiz olan tıbbi cihaz satış noktası veya eczanelerin yetkililerine kişiye özel varis çorabı için hasta bacak ölçüsü alabilme eğitimi firmamız tarafından verilmektedir. Bu eğitimi alan bayilerimizin personeline eğitime katılım belgesi düzenlenmektedir.

Neden Variteks Kişiye Özel Varis Çorabı:

Variteks 60 yılı aşkın tecrübesi ve son zamanlarda arttırdığı varis çorabı üretim kapasitesi sayesinde kişiye özel varis çorabı üretimini yapabilme kabiliyetine erişmiştir. Yurtdışından sipariş verilmesi ve bunun neticesinde hastanın kişiye özel varis çorabına hızlı şekilde kavuşamaması ve ithal olması nedeniyle yüksek maliyetlere katlanmak durumunda kalması bizi bu konuda üretim yapmaya sevk etmiştir.

Kişiye özel varis çorabı üretimi için gerekli olan makine parkının yanı sıra, varis çorabında en önemli hususlardan biri olan basınç testi işlemi bünyemizde bulunan kişiye özel varis çorabı basınç testi makinesinde yapılmaktadır. Bu anlamda kişiye özel varis çorabı üretimi yapan ilk ve tek Türk firması olan Variteks’in bu çalışması TÜBİTAK destekli bir projenin neticesi olarak ortaya çıkmıştır.

Kişiye Özel Varis Çorabının temizliği nasıl olmalı ve nasıl yıkanmalıdır:

30 derece suda, elde, çitilemeden, sabun ile yıkanmalıdır. Makinede yıkanmaz. Oda sıcaklığında havlu üzerine sererek kurutulur. Makinede kurutulmaz, kuru temizleme yapılmaz, sıkılmaz, ütülenmez, deterjan, yumuşatıcı ve ağartıcı kullanılmaz.

Yeni Bloglar

x