Ürün Özellikleri

 

GOLD SERİSİ TX ÜRÜNLER (KOD 160, 161, 163, 164, 165) :
Materyal: Tene temas eden iç yüzeyi pamukludur. Ayrıca pamuk olan yüzeye yeni bir teknik kullanılarak gümüş iyonu, aloevera mikro kapsülü ve okaliptus mikro kapsülü yerleştirilmiştir.

Dayanıklılık:
Gümüş iyonu 100 yıkamadan sonra bile vazifesini görür. Aloevera ve okaliptus mikro kapsülü ise kullanım şekline ve yıkama sayısı ve şekline bağlı olarak zamanla azalır. Genel bilgi olarak; aloevera – okaliptus mikro kapsülü 5-15 yıkama arasında – azalarak - yüzeyde kalır, ve vazifesini yapar.

Gümüş iyonu avantajları:


  * Anti bakteriyeldir.
  * Koku giderici,

  * Isı düzenlemesi,

  * Anti statik özellikleri vardır.

Aloevara avantajları:

  * Cildi yeniler.
  * Nötral pH,
 
* Tedaviyi destekleyici özellikleri vardır.

 

Okaliptus avantajları

  * Kendine özgü kokusuyla ferahlık ve tazelik hissi verir.

Özel sünger: Lamine edilmiş iki kumaş arasındaki sünger (foam); 110 danstede, özel imalat elastik ve çökme yapmayan bir köpükten üretilmiştir. Vücuda tam uyum sağlar ve vücut hareketi ile iç yüzeydeki hava dışarı atılır. Bu sayede terleme olmaz.

Dizayn: Özel dizaynı ve elastik ipleri ile vücuda tam uyum sağlar. Anatomik yapısı uzun denemeler ile tespit edilmiştir. Elastik ipleri ile istenilen basınç ayarı yapılabilir.

GOLD SERİSİ JUDO ANGORA ÜRÜNLER (KOD 805, 114) : 

Angora ve yün karışımıdır.
Angora:
Özel Angora tavşanının yününden elde edilir. Angora; rengi, yumuşaklığı ve genel yapısı itibariyle özeldir. Ekstra ısı ve yumuşaklık hissi verir.

GOLD SERİSİ MICROFIBER VARİS ÇORAPLARI (KOD 911, 912, 913):

NORMAL BASINÇ (20-30 mmHg) – AÇIK BURUN

Bu yeni grup varis çorapları çok yüksek filamentli iplikler ile üretilmiştir. Normal basınç ve açık burundur. Bej ve siyah renkleri mevcuttur.
Microfiber ipliğin avantajları:


  * Yüksek filamentli iplikler ile üretilmiştir. Bu sayede çok daha yumuşaktır.
  * Vücuda rahat uyum sağlar.
  * Cildin daha fazla hava almasını sağlar, cilt kuru kalır.

KOD 400 GÜMÜŞ BORU BANDAJ

İçinde %5’in üzerinde gümüş kullanılmıştır. Dünyada son dönemde üzerinde durulan ve geliştirilen bir teknolojidir.
Gümüş ipliği avantajları:

Gümüş ipliği sayesinde ürün anti bakteriyeldir. Bu sayede yaraların enfeksiyon riskini azaltır veya yok eder. Gümüş sayesinde uygulanan bölgedeki kan dolaşımı hızlanır, oksijen alımı ve sirkülasyonu artar. Bu sayede iyileşme süreci hızlanır.
Kullanım yerleri: el, bilek, ayak, diz, kol, baldır, boyun.
Kullanım alanları:
Bu bölgeler ile ilgili her türlü tedavide kullanılır. Yanık sonrası tedavi, yaralanmalar, diyabet hastaları, kapanmayan yaralar, ödemler, burkulmalar, alçı altında veya kullanılan tüm ortezler ile birlikte kullanılır.
Not:
Yapışma yapacağından dolayı açık yaralara direkt uygulanmaz.
Kullanım şekli:
Gerekli miktar makasla kesilerek kullanılır. Rahat kullanım için; topuk, parmak gibi bölgeler için makas ile küçük bir delik açılarak ürünün kaymaması ve uygulanan bölgeye rahat oturması sağlanır.

NEOPREN MAMÜLLER

 

DÜZGÜN KOMPRESYON:
Neopren, zarar görmüş dokulara baskı ve kompresyon desteği sağlar. Diğer elastik kumaşlara nazaran neopren bütün açılardan dokuların gerilmesini sağlarken fazla bir kasılma olmasını önler.

 

ISI MUHAFAZASI:
Neopren vücut ısısını etkilenmiş bölgede tutarak yüksek kan dolaşımını sağlayan ve hızlı iyileşmeye yardımcı olan mükemmel bir yalıtkandır.

Super Support mamulleri %100 neoprenden imal edilmiştir. Çekilmiş kaslar ve sinirlerin gerilmesinden oluşmuş arızaların tedavi edilmesinde ve bu arızaların meydana gelmesini önlemede yardımcı olur.
Spiral halkalı % 100 pamuklu iç yüzey ; mamülün vücuttan kaymasını önler, terin emilmesini ve hava sirkülasyonunu sağlar.

KORSELER:

Yıkanışı: Çelik balenler çıkartılarak, ılık suda, sabun ve el ile çitilemeden yıkanır. Oda sıcaklığında bir havlu üzerinde kurutulur.

VARİS ÇORAPLARI:
Kullanışı: Varis çorapları sabah yataktan kalkmadan önce giyilir. Çoraplar topuğa kadar ters çevrilir. ve bilekten yukarıya doğru yavaşça giyilir. Çorapların giyilmesi ve çıkarılması çok itinalı yapılmalıdır. Çoraplar kimyevi maddelerden korunmalıdır.

Yıkanışı: Çorabı ters çevirdikten sonra beyaz sabun ile ılık suda çitilemeden yıkanır. Kesinlikle sıcak su, deterjan ve çamaşır makinesi kullanılmaz. Varis çorapları katiyen sıkılmaz. Bir havlu üzerinde oda sıcaklığında tutulur.